Jesteśmy częścią europejskiej sieci Eurowarsztat
INFO: 17 785 06 71
biuro@fjeden.pl

ODDAJ AUTO W DOBRE RĘCE!

Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

Układ rozrządu to element umożliwiający dopływ do cylindrów mieszanki paliwowo- powietrznej oraz usunięcie z nich produktów spalania, co przekłada się na osiąganie odpowiednich osiągów.

W obecnie produkowanych samochodach występują dwa typy rozrządu: te, w których napęd z wału korbowego do układu rozrządu zapewnia elastyczny pasek zębaty, a także te, posiadające tradycyjny łańcuch rozrządu

Niezależnie jednak do tego, czy w naszym samochodzie rozrząd obsługiwany jest przez pasek, czy łańcuch, układ rozrządu cechuje się ograniczoną trwałością. Podlega on regularnej wymianie, i koniecznie należy stosować się do zaleceń producenta samochodu w tej kwestii.

Dlaczego jest to aż tak ważne? Otóż, w dzisiejszych czasach prawie każdy nowy silnik jest typu kolizyjnego, gdzie zawory i tłoki znajdują się w bliskiej odległości od siebie. Pęknięty lub mający wyłamane zęby pasek rozrządu (to samo tyczy się łańcucha) może doprowadzić do uderzenia tłoka w otwarty zawór, skutkując wygięciem zaworów, pęknięciem tłoków, a co za tym idzie poważnym uszkodzeniem silnika.

Oddział Mielec
Adres:ul. Wolności 73
39-300 Mielec
Godziny pracy:
PN-PT 8-18, SOBOTA 8-14

Biuro: tel. 17 785 06 71

Europejska sieć warsztatów samochodowych

Eurowarsztat