Jesteśmy częścią europejskiej sieci Eurowarsztat
INFO: 17 785 06 71
biuro@fjeden.pl

ODDAJ AUTO W DOBRE RĘCE!

Wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju silnikowego

Wraz z rozwojem jednostek napędowych naszych samochodów, wymiana oleju nie powinna być traktowana jako czynność coroczna, a dokładniej analizowana poprzez określenie trybu jazdy samochodu (miasto, trasa, autostrady), średnich rocznych przebiegów oraz specyfiki jazdy kierowcy. W nowych modelach samochodów, wymiana oleju urosła do rangi specjalnej procedury, w skład której wchodzi:

- wymiana oleju silnikowego zgodnego ze specyfikacją producenta
- wymiana filtra oleju
- podłączenie do komputera pokładowego w celu zlikwidowania informacji o przeglądzie olejowym oraz konieczności wyzerowania (adaptacji) czujnika jakości oleju

Przeprowadzenie właściwego przeglądu olejowego jest gwarantem bezawaryjnej pracy silnika oraz jego długiej, bezproblemowej eksploatacji. Do jego wykonania, poza umiejętnościami mechanicznymi i rozległą wiedzą, niezbędne jest posiadanie specjalistycznych komputerów diagnostycznych współpracujących z modelami najnowszych samochodów.

W nowych konstrukcjach silników z filtrami cząstek stałych FAP/DPF, konieczne jest stosowanie oleju zgodnego z zaleceniami producenta, czyli olejów niskopopiołowych (o specyfikacji 0W30, 5W30)

Oddział Mielec
Adres:ul. Wolności 73
39-300 Mielec
Godziny pracy:
PN-PT 8-18, SOBOTA 8-14

Biuro: tel. 17 785 06 71

Europejska sieć warsztatów samochodowych

Eurowarsztat