Jesteśmy częścią europejskiej sieci Eurowarsztat
INFO: 17 785 06 71
biuro@fjeden.pl

ODDAJ AUTO W DOBRE RĘCE!

Testowanie zaworów klimatyzacji ACT-2

Testowanie zaworów klimatyzacji ACT-2

Obecnie praktycznie każdy samochód osobowy jest wyposażony w system klimatyzacji. Układy klimatyzacji stały się czynnikiem aktywnego bezpieczeństwa jazdy i można je zaliczyć do techniki bezpieczeństwa jazdy w samochodzie. System klimatyzacji, jak każdy, wymaga okresowego sprawdzenia poprawności działania i umiejętnego diagnozowania niesprawności w przypadku awarii. O ile budowa i zasada działania starszych rozwiązań konstrukcyjnych systemów klimatyzacji nie jest już żadną tajemnicą, o tyle zrozumienie nowych rozwiązań wymaga pewnej wiedzy.
Gdy wystąpił problem z wydajnością, lub całkowitym brakiem wydajności systemu chłodzenia w pierwszej kolejności należało sprawdzić, czy w ogóle załącza się napęd sprężarki, który zrealizowany jest za pomocą sprzęgła elektromagnetycznego. Można było łatwo tego dokonać za pomocą zwykłego miernika uniwersalnego mierząc opór cewki elektromagnesu.
W nowych rozwiązaniach konstrukcyjnych napęd kompresorów klimatyzacji zrealizowany jest bez użycia sprzęgła i kompresor działa przez cały czas działania silnika bez możliwości jego wyłączenia, a regulację intensywności działania reguluje się odpowiednim zaworem. Jak sprawdzić tego typu kompresor? Naturalnym, a zarazem bezpiecznym rozwiązaniem, staje się użycie dedykowanego do takich celów urządzenia. Takim właśnie urządzeniem jest ACT-2.
Oddział Mielec
Adres:ul. Wolności 73
39-300 Mielec
Godziny pracy:
PN-PT 8-18, SOBOTA 8-14

Biuro: tel. 17 785 06 71

Europejska sieć warsztatów samochodowych

Eurowarsztat